dr hab. inż. Grażyna Neunert

Katedra Fizyki i Biofizyki

Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu

Motto: „Gdy do was mówią, słuchajcie; gdy sami mówicie, mówcie krótko.” (Amir Ibu Kultum)

Moje zainteresowania naukowe oscylują wokół bioaktywnych składników żywności, głównie antyoksydantów oraz ich interakcji z modelowymi błonami biologicznymi. Szczególnie interesuję się technikami badawczymi dostarczającymi informacji o procesach zachodzących na poziomie molekularnym, takimi jak metody spektroskopowe i ich wykorzystanie w analizie interakcji wewnątrz- i międzycząsteczkowych w strukturach żywności.

Czas wolny spędzam na działce, na spacerze, z rodziną. Lubię gry planszowe, szachy i zagadki logiczne, w których często próbuję swoich sił razem z synem. Poza tym jestem fotografem amatorem, który uwieczniając świat, stara się osiągnąć perfekcjonizm w każdym ujęciu.

Na spotkania w ramach zajęć tutorskich zapraszam osoby zaciekawione otaczającym nas światem i zjawiskami fizycznymi w nim zachodzącymi, zarówno w makro- jak i mikroskali. Z wykształcenia jestem fizykiem i na pewno znajdziemy niejeden temat do rozmowy. A jeśli chcesz przekonać się, czy jesteś stworzona / stworzony do pracy w laboratorium, w ramach tutoringu oprócz dyskusji teoretycznych proponuję zajęcia praktyczne w laboratorium, obejmujące tematykę moich badań. Celem spotkań jest bowiem rozwój nie tylko zainteresowań, ale i umiejętności naukowych studenta.

grazyna.neunert@up.poznan.pl