Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility UP jako uczelnia bez barier! zapraszamy na szkolenia wspierające otwartość, dobre projektowanie i świadomość | Centrum Wsparcia i Rozwoju

UP Bez Barier

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jako dostępna uczelnia bez barier to inicjatywa, za którą od kilku lat odpowiada Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP.

Działa biuro wsparcia osób o szczególnych potrzebach i wdrażane są adaptacje edukacyjne.

Uczymy języka migowego. Pojawiają się podjazdy, oznakowania, miejsca odpoczynku, wyposażenie.

W ciągu najbliższego miesiąca zrealizujemy cykl zajęć dla społeczności uczelni pod hasłem UPP jako uczelnia dostępna:

• o świadomości funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami,
  • o projektowaniu uniwersalnym w otoczeniu i wnętrzach budynków,
  • o organizowaniu dostępnych wydarzeń,
  • o chronieniu siebie i otoczenia przed agresją i konfliktami.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPISY

Harmonogram szkoleń  dla nauczycieli akademickich.
Harmonogram szkoleń dla pracowników niebędących nauczycielami:
Przewidziano przerwę kawową i obiad.

UWAGA – są też edycje w skróconych godzinach popołudniowych (15:00 – 18:30), bez obiadu.

DLA KOGO?

Szkolenia dopasowaliśmy do potrzeb uczelni i oczekiwań pracowników i pracowniczek, w szczególności:

• kadry dydaktycznej, która uczy studentów i studentki z pierwszych roczników (i kolejnych też),
  • kadry administracyjnej obsługującej osoby studiujące na naszej uczelni,
  • administracji domów studenckich,
  • kadry Centrum Kultury Fizycznej, Biblioteki, lektorek Studium Języków Obcych,
  • osób planujących i realizujących zakupy wyposażenia we wszystkich budynkach uczelni,
  • osób dbających o stan budynków i otoczenie uczelni.

Zajęcia mają charakter warsztatowy. Poprowadzą je dla nas najlepsi trenerzy-eksperci-praktycy z Sense Consulting. To poznańska firma z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie z dostępności dla instytucji publicznych i szkoleniach uczelni wyższych. Więcej informacji TUTAJ.

Do końca roku zrealizujemy jeszcze szkolenia:

• o tworzeniu dostępnych dokumentów i materiałów dydaktycznych w oprogramowaniu Adobe (więcej informacji wkrótce)
  • pierwsza pomoc przedmedyczna (więcej informacji wkrótce).

Szkolenia są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego jako element projektu kompleksowego wdrażającego dostępność na naszej uczelni: „Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jako dostępna uczelnia bez barier”.

KONTAKT upbezbarier@up.poznan.pl

Zapraszamy!

Zespół realizujący projekt „Uczelnia dostępna”& Centrum Wsparcia i Rozwoju & Dział Projektów