Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Webinary 3.11 - budowanie świadomości funkcjonowania osób ze szczególnymi potrzebami | Centrum Wsparcia i Rozwoju

Plakat - AsperIt

Szanowni Państwo,

Inaugurujemy na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu cykl działań mających na celu budowanie świadomości funkcjonowania osób ze szczególnymi potrzebami. Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje warsztatów, szkoleń i spotkań będą okazją do zdobycia wiedzy pozwalającej jeszcze lepiej wspierać osoby ze szczególnymi potrzebami w odnalezieniu się w uczelnianej codzienności. Celem naszych działań jest także zadbanie o Wspierających. Pragniemy, by uzyskana wiedza sprzyjała Ich komfortowi i poczuciu bezpieczeństwa w sytuacjach nietypowych lub trudnych.

Na początek zachęcamy do udziału w dwóch webinarach organizowanych 3 listopada:

godz. 9.30 - 11.00

"Specyfika neuroróżnorodności i funkcjonowania osób neuronietypowych" Jacek Śmigiel, praktyk, tutor i terapeuta od przeszło 25 lat pracujący z osobami w spektrum autyzmu, wyjaśni co oznacza termin neuroróżnorodność, kim są osoby neuronietypowe, jak funkcjonuje osoba w spektrum autyzmu i czym różni się od osoby z ADHD?

Link do spotkania.

godz. 11.15 - 12.45

"Zważmy słowa. Jak mówić i pisać, by włączać wszystkich?" Ane Piżl - edukatorka równościowa, honorowa członkini Amnesty International, felietonistka "Wysokich Obcasów", opowie o języku inkluzywnym  w obszarze płci, niepełnosprawności i doświadczenia choroby psychicznej.

Link do spotkania.

Zapraszamy serdecznie!

Zespół realizujący projekt „Uczelnia dostępna” & zespół Centrum Wsparcia i Rozwoju