Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Najnowsze wiadomości | Centrum Wsparcia i Rozwoju

Najnowsze wiadomości

Warsztaty dla studentów Rozwiń Skrzydła z CWR

Plakat Warsztatów Rozwiń Skrzydła z CWR, szczegóły w opisie

3... 2... 1...  Warsztaty dla studentów Rozwiń Skrzydła z CWR startują.

Wiemy, że wielu z was na to czekało, więc serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!

Na początek:

  • "Jak przeżyć sesję, czyli krótki poradnik dla zestresowanych"
  • "Kim jestem i jak się komunikuję?"

Spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona!

Szczegóły i zgłoszenia TUTAJ. [node:read-more:link]

Neuroróżnorodność na uczelni - wspieranie osób w spektrum autyzmu

Grafika informacyjna - neuroróżnorodność

Szanowni Państwo,

zapraszamy na warsztat będący kolejną okazją do wzbogacenia wiedzy i zwiększenia świadomości w zakresie wpierania osób w spektrum autyzmu. Warsztaty poprowadzą tutorzy asperIT .

Specyfika neuroróżnorodności i funkcjonowania osób w spektrum autyzmu

Podczas warsztatów dotyczących neuroróżnorodności na uczelni, skupimy się na zrozumieniu pojęć takich jak neuroróżnorodność, neuroatypowość oraz spektrum autyzmu. Uczestnicy nauczą się, co oznacza bycie w spektrum autyzmu i jak wpływa ono na zachowanie i doświadczanie danej osoby. [node:read-more:link]

Cykl szkoleń z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna - grafika

Inspektorat BHP we współpracy z Centrum Wsparcia i Rozwoju i Katedrą Technologii Gastronomicznej i Żywności Funkcjonalnej uruchamia:

CYKL SZKOLEŃ Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

Serdecznie zapraszamy do udziału, priorytetowo przeznaczone dla kadry dydaktycznej UPP: nauczycieli akademickich i doktorantów.

Szczegóły i zapisy:

7 grudnia 2023 [node:read-more:link]

UP jako uczelnia bez barier! zapraszamy na szkolenia wspierające otwartość, dobre projektowanie i świadomość

UP Bez Barier

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jako dostępna uczelnia bez barier to inicjatywa, za którą od kilku lat odpowiada Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP.

Działa biuro wsparcia osób o szczególnych potrzebach i wdrażane są adaptacje edukacyjne.

Uczymy języka migowego. Pojawiają się podjazdy, oznakowania, miejsca odpoczynku, wyposażenie.

W ciągu najbliższego miesiąca zrealizujemy cykl zajęć dla społeczności uczelni pod hasłem UPP jako uczelnia dostępna: [node:read-more:link]

Mentoring kompetencyjny dla studentów

Mentoring kompetencyjny - plakat

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - WYMIEŃMY SIĘ DOŚWIADCZENIEM.

Chcesz odkryć swój potencjał? Zależy Ci na podążaniu wybraną samodzielnie drogą? Chcesz poszerzyć swoją samoświadomość i potrzebujesz rozmowy z bardziej doświadczoną osobą? Zapisz się już dziś!

Serdecznie zapraszamy studentów 4 ostatnich semestrów, studiów licencjackich, magisterskich oraz inżynierskich, do udziału w mentoringu.

Mentoring potrwa do 6 godzin zegarowych, zdalnie lub stacjonarnie, w zależności od wybranego mentora i indywidualnych ustaleń. [node:read-more:link]

Warsztaty dotyczące organizacji dostępnych wydarzeń oraz możliwości dostosowania Uczelni do potrzeb osób z dysfunkcjami narządu słuchu

Plakat warsztatów 1

Centrum Wsparcia i Rozwoju serdecznie zaprasza pracowników dydaktycznych, jak i administracyjnych do udziału w warsztatach dotyczących organizacji dostępnych wydarzeń oraz możliwości dostosowania Uczelni do potrzeb osób z dysfunkcjami narządu słuchu. Warsztaty poprowadzi Eunika Lech - certyfikowana tłumaczka polskiego języka migowego, założycielka i prezeska Fundacji Pomocy Osobom Niesłyszącym „TON”.

Formularz zapisu oraz programy wydarzeń dostępne TUTAJ.

Ilość miejsc ograniczona! [node:read-more:link]

Emisja Głosu - warsztaty

Grafika na temat Warsztatów Emisji Głosu

Stres ogranicza Twój głos? A może masz jakieś problemy zdrowotne, które go osłabiają? Chcesz, aby chętnie Cię słuchano i poszukujesz wsparcia?

Serdecznie zapraszamy zarówno studentów, doktorantów, jak i pracowników UPP na Warsztaty Emisji Głosu.

Program: [node:read-more:link]

Kurs Polskiego Języka Migowego - poziom I

Grafika na temat Kursu PJM

Centrum Wsparcia i Rozwoju serdecznie zaprasza członków społeczności akademickiej - pracowników oraz studentów - do udziału w Podstawowym Kursie Polskiego Języka Migowego. Zajęcia prowadzone są przez Eunikę Lech – certyfikowaną tłumaczkę PJM, założycielkę i prezeskę Fundacji Pomocy Osobom Niesłyszącym „TON”.

Spotkania będą odbywać się w każdą środę, w godzinach od 15:00 do 18:45 w salce Centrum Wsparcia i Rozwoju (budynek WLTD, piętro 4 i pół) zgodnie z poniższym harmonogramem: [node:read-more:link]

Strony